اندکی صبر سحر نزدیک است .::طرز تهیه تیرامیسو ::. - ►▌ رنگارنگ ▌ ◄
سفارش تبلیغ
صبا
►▌ رنگارنگ ▌ ◄

   

http://www.apam.ir/wp-content/uploads/2012/02/Tiramisu-400x266-300x199.jpg

مواد لازم برای تهیه ی تیرامیسو:

پنیر خامه ای (در صورت امکان پنیر کاله) – 2 بسته

زرده ی تخم مرغ – 3 عدد

خامه ی صبحانه – 1 بسته بزرگ

بیسکویت پتی بور – 1/5 بسته

قهوه – به میزان دلخواه

وانیل – یک قاشق چای خوری

پودر قند – به میزان دلخواه

طرز تهیه تیرامیسو:

ابتدا زرده های تخم مرغ را با همزن انقدر میزنیم تا رنگش تقریبا سفید و حالتش سفت تر شود. بعد از این که زرده ها را کاملا زدیم و به فرم مورد نظر رسید وانیل و مقداری خاک قند اضافه میکنیم و روی حرارت بخار کتری میگذاریم و 10 تا 15 دقیقه میگذاریم با بخار آب حرارت ببیند تا به صورت غلیظ و کرم مانند در اید و در این زمان مرتب ان را از ته بهم می زنیم مراقب باشید ته نگیرد و به رنگ زرد پر رنگ در نیاید. در مرحله ی بعد خامه ی صبحانه را به همراه کمی خاک قند انقدر میزنیم تا وقتی که ظرف را برگردانیم خامه تکان نخورد. سپس پنیر ها را با مقدار کمی خاک قند میزنیم تا به صورت کرم در آید. در اخر همه ی مواد را به زرده اضافه کرده و به صورت دورانی هم میزنیم تا مواد یک دست شوند و این کار را آرام انجام می دهیم تا مواد سفتی خود را از دست ندهند.

برای اماده کردن بیسکویت های داخل دسر ابتدا قهوه را آماده میکنیم. برای هر یک لیوان از یک قاشق چای خوری سر پر قهوه استفاده می کنیم و می گذاریم روی حرارت ملایم بجوشد و هنگامی که رویش کف کرد حاضر است. در آخر یک مقدار از مواد را داخل ظرف مورد نظر میریزیم و بیسکویت ها را در قهوه فرو میبریم تا مقدار کمی از سفتی در بیایند و انها را روی مواد میگذاریم و دوباره از موادمان روی بیسکویت ها میریزیم و این ترتیب را ادامه می دهیم تا ظرف پر شود. بعد از تکمیل شدن دسر بهتر است 4 ساعت در یخچال بماند بعدا سرو شود.

نکته ها:
1- می توانید به جای بیسکویت پتی بور از نان لطیفه هم استفاده کنید.

2- در هنگام اضافه کردن خاک قند مراقب باشید بعد از مخلوط کردن مواد شیرینی آنها بیش از حد نشود و مواد را قبل از مخلوط کردن بیش از حد شیرین نکنید.

3- ابتدا تخم مرغ و خامه را آماده کرده و بعدا پنیر را از یخچال بیرون بیاورید تا شل نشود.


نوشته شده در سه شنبه 90/11/25ساعت 12:43 صبح توسط Mahdi Rahbarzare یادگاری ( ) |


Design By : Pichak