سفارش تبلیغ
صبا
شما را نمایاندند اگر مى‏دیدید ، و راه نمودند اگر مى‏یافتید ، و شنواندند اگر مى‏شنیدید . [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط Mahdi Rahbarzare در 90/6/24:: 6:48 صبح
 
 
در دنیای فوتبال ایران تمام بازیکنان مشهور کشورمان القاب خاص برای خود دست و پا کرده اند و تعدادی از این القاب را برای شما شرح می دهم:

علی پروین سلطان فوتبال ایران
به روایتی می توان علی پروین را بزرگترین ستاره تاریخ فوتبال ایران قلمداد کرد. بازیکن و سرمربی سال هایدور و نزدیک پرسپولیس و تیم ملی، چهره بسیار محبوبی که زمانی پرتعصب ترین هواداران فوتبال گرد او جمع شده بودند. پرسپولیسی ترین آدم تاریخ از اوایل دهه 60 لقب سلطان را از تماشاگران دریافت کرد و در اواسط همین دهه، هنگامی که به طور توامان مربی- بازیکن سرخپوشان بود، این عنوان به طور کامل روی اسم پروین نشست و هنوزهم حتی جوانترین نسل هواخواهان فوتبال ایران وی را با همین لقب می شناسند. با این همه جالب است بدانید پروین اولین سلطان فوتبال ما نبوده و سال ها قبل از او استقلالی ها از علی جباری با این عنوان یاد می کردند اما این آوازه پروین بود که سراسر کشور را تسخیر کرد!


ناصر حجازی
کاپلوی وطنی!

دومین دروازه بان قرن آسیا، ورژن استقلالی علی پروین برای هواداران پرشمار آبی های پایتخت بوده است! استقلالی ها علاقه بسیار زیادی به حجازی داشته اند و او تقریبا از پایگاه مردمی وسیعی هم اندازه پروین سود می برده است. بعد از آنکه ناصرخان دروازه بانی را کنار گذاشت و تصمیم گرفت مربیگری کند از سوی هواداران ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی با لقب «حجازی کاپلو» مورد استقبال قرار گرفت. بیش از آنچه نتایج خوب حجازی با استقلالی ها پشتوانه اعطای چنین لقبی بوده باشد، تیپ و قیافه ناصرخان موجب می شد هواداران او را با سرمربی خوش پوش وشیک سال های دور تیم های میلان، رم ویوونتوس مقایسه کنند. حجازی کاپلو برعکس همتای پرسپولیسی اش هنوز هم مشغول سرمربیگری است.


علی کریمی
از ریوالدو تا جادوگر

علی کریمی یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ کشورمان بوده و با توجه به محبوبیت شگفت انگیزش، لقب های فراوانی را از آن خود کرده است. روزگاری به واسطه درخشش خیره کننده در مسابقات غرب آسیا، از کریمی با عنوان «مارادونای آریایی» در روزنامه هایاردنی استقبال شد و روزگاری دیگر سرانafc او را «مارادونای آسیا» قلمداد کردند. از سوی هواداران نیز اولین لقبی که به کریمی تعلق گرفت عنوان«کریمی دنیلسون» بود که طعنه بهروزهای اوج مهاجم ناگهان محو شده فوتبال برزیل داشت. پس از آن تکنیک خارق العاده کریمی با ریوالدو قیاس شدتا سکوهای آزادی «کریمی ریوالدو» را صدا بزنند و با این همه طی سال های اخیر همه محافل رسانه ای و مردمی فوتبال در ایران روی لقب «کریمی جادوگر» برای شماره هشت ایرانی به اجماع رسیدند.


امیر قلعه نویی
معروف ترین ژنرال

عموما رسم بر این است که یک تیم فوتبال به ارتشی جنگی تشبیه شود و بر همین اساس، در همه جای دنیا هافبک های همه کاره و بازیگردانان اصلی تیم های باشگاهی و ملی به ژنرال ها تشبیه می شده اند. در فوتبال ایران – مثلا پرویز قلیچ خانی، محمد صادقی، ایرج سلیمانی، سیروس قایقران و کریم باقری در برهه های گوناگون زمانی چنین عنوانی را به ارث بردند. برای کسب این لقب، نوعی کاریزما و اتوریته ذاتی،رکنی اساسی و بنیادین تلقی می شد. در سال های اخیر، امیر قلعه نویی توانست شش دانگ سند چنین لقبی را به خود بزند و برای خودش با چنین عنوانی جای خوبی در رسانه ها و میان مردم باز کند. او امروز محبوبترین مربی استقلال است که می کوشد راه های اسطوره شدن را تمرین کند!

علی دایی
شهریار فامیلی، سوءتفاهم تاریخی!

در مورد علی دایی اتفاق بسیار جالبی رخ داده است. بسیاری تصور می کنند که بعد از درخشش دایی در عرصه بین المللی و ملی، رسانه ها لقب «شهریار» را برای او برگزیدند تا وی را به اسطوره آذری زبان حوزه ادبیات معاصر کشورمان نسبت بدهند. با این حال شاید کمتر کسی بداند که شهریار لقب خانوادگی و محلی دایی بوده که در اوج گمنامی در اردبیل به وی اطلاق می شده است! در بین برادران دایی، گذشته از بزرگترین پسر به نام حافظ، بقیه لقب خانوادگی و به نوعی اسم دوم یا مستعار داشتند. محمد دایی با لقب کیکاووس، حسن دایی با لقب شهرزاد و حسین دایی با لقب بهزاد شناخته می شدند و در این میان علی دایی عنوان «شهریار» را برای خودش برگزیده بود و این مساله ارتباطی بادرخشش های بعدی او نداشته است. دایی همچنین در برهه ای از بازیگری اش با لقب «دایی باتیستوتا» تشویق می شد.


احمدرضا عابدزاده
عقاب آسیا با ماست

یکی از مشهورترین القابی که در فوتبال ایران جا به جا شده مربوط به احمدرضاعابدزاده است که عنوان «عقاب آسیا» رااز آن خود کرد. اولین مرتبه، مجله دنیای ورزش بعد از قهرمانی ایران در بازی های آسیایی 1990 پکن این عنوان را به عابدزاده داد. موضوع مربوط به بازی فینال بین ایران و کره شمالی شد که گلر جوان تیم ملی کشورمان از چهار پنالتی طوفان زرد، دو ضربه را مهارکرد و البته یک ضربه به اوت رفت. استقلالی ها در آن ایام در ترویج این لقب برای عابدزاده سنگ تمام گذاشتند و البته پرسپولیسی ها سال ها بعد باطراحی شعر جالب و مشهور «عقاب آسیا باماست» این پروژه را نهایی کردند!


فرهاد مجیدی
کلینزمن جوان!

فرهاد مجیدی در روزهای اوج درخشش برای استقلالی ها، به محبوبیتی عجیب و دوراز انتظار دست یافت. او که همین حالاهم از مشروعیت و مقبولیت جوانی اش روی سکوها بهره می برد، در دوران بلوغ خوددر عرصه فوتبال، لقب «مجیدی کلینزمان» را از آن خود کرد، هر چند که این کلینزمان وطنی بیشتر عمرش را خرج عرب های همسایه کرد و حتی از تیم ملی هم دور ماند!


رضا شاهرودی
خودخود مالدینی

رضا شاهرودی اگر در ایتالیا متولد می شد، پائولو مالدینی هرگزفرصت درخشش و مطرح شدن پیدا نمی کرد! به شما توصیه می کنیم از تقدم و تاخر تاریخی قضیه بگذرید و فقط طنز ظریفش را بگیرید!
رضا شاهرودی از همان اوج جوانی اش در اوایل دهه 70 از تماشاگران تیفوسی پرسپولیس لقب «شاهرودی مالدینی» رادریافت کرد و البته هیچگاه کتمان نکرد که از شنیدن این شعار روی سکوها چقدر ذوق زده می شود و لذت می برد. شاهرودی که ارسال های مواج و دقیقش با پای چپ زبانزد خاص و عام بود، در دو مرتبه – یک بار هنگام درگیری با پروین و باردیگر همزمان با مناقشه با مایلی کهن – مربیان خود را با دیالوگی تکراری روبه رو کرده بود، «به من می گن رضامالدینی. 40 هزار تماشاگر فقط به هوای من میان استادیوم!»کریم باقری
واقعا کانتونا!

در عنفوان جوانی، هواداران پرسپولیس وتیم ملی در پاس داشت درخشش فوق تصورکریم باقری، او را با اسطوره شماره هفت منچستریونایتد مقایسه می کردند و با فریاد «باقری کانتونا» سکوهای آزادی را به لرزه درمی آوردند. کریم باقری که برای فوتبال ایران کم از کانتونا نداشت، برای همزاد پنداری بیشتر با تماشاگران، مدت های مدید ییقه پیراهن خود را بالا می برد تا با تقلید از عادت همیشگی کانتونا، شباهت افزونتری با این ابرستاره پیدا کند. البته نباید ناگفته بماند که کریم درعرصه بازی های ملی بسیار وفادارتر ازکانتونا نشان داد!


مهدی هاشمی نسب
اولین رفت و برگشت تاریخ

اولین رفت و برگشت تاریخ فوتبال ایران مهدی هاشمی نسب بود؛ ستاره ای که باوجود پست دفاعی اش گل زدن درشهرآوردها را خیلی خوب بلد بود. پس از آنکه هاشمی نسب در مهر ماه 77 دروازه آبی پوشان را در قالب دیدار رفت شهرآورد لیگ آزادگان سال 77 گشود والبته 6 ماه بعد در فروردین 78 گلش رادر بازی برگشت هم تکرار کرد، از سوی سکوهای هیجان زده جایگاه های 34، 35 و36 لقب مهدی رفت و برگشت را دریافت کرد. این لقب برای استقلالی ها بسیار سنگین بود و شنیدن آن، آنها را آزار می داد. با این وصف یک دهه بعد،امیدرضا روانخواه و محسن خلیلی به واسطه گلزنی در شهرآوردهای رفت وبرگشت لیگ هفتم، لقب «امید رفت وبرگشت» و «محسن رفت و برگشت» رادریافت کردند؛ اما این کجا و آن کجا؟!


هادی طباطبایی
چیزی شبیه به دیوید سیمن

حمید بابازاده برای استقلال دروازه بان های زیادی تربیت کرده که یکی از بهترین های آنها هادی طباطبایی بوده است. هادی در برهه ای درخشش فوق العاده ای داشت و حتی به واسطه عملکردخیره کننده اش در مصاف با دانمارک،لقب «شیر کپنهاگ» را از مطبوعات دریافت کرد. استقلالی ها ترجیح دادند گلر خود را «هادی دیوید سیمن» صدا بزنند و او را با تشبیه به گلر سرشناس و اسبق تیم ملی انگلستان تشویق کنند.ایمان مبعلی
از جنس دیوید بکام

ایمان مبعلی برای فوتبال دوستان اهوازی چهره بسیار محبوبی به حساب می آید. اوکه از نقطه نظر حضور در تیم ملی بسیاربدشانس بوده است، به واسطه کاشته های فوق العاده ای که می زند، در برهه ای لقب «ایمان دیوید بکام» را دریافت کرد. خود ایمان هم البته با اعتماد به نفس فراوان، چنین لقبی را برازنده خودمی داند و تاکید دارد که ضربات ایستگاهی اش چیزی از ستاره جنجالی فوتبال انگلستان کم ندارد! به ویژه استیل پشت توپ ایستادن ایمان بسیار شبیه به بکام است.


علی موسوی
به رنگ کلایورت

استقلالی ها مهاجمان خوب زیادی داشته اند و یکی از بهترین های آنها، علی موسوی بوده است. ستاره سیه چرده استقلال که گوشه ای از استعدادش را در اواسط دهه 70 در لباس آبی به نمایش گذاشت و البته به سرعت محو شد، از سوی هواداران «موسوی کلایورت» خوانده می شد تا یاد و خاطره مهاجم سابق تیم ملی هلند و بارسلونا در ورزشگاه های ایران زنده شود. موسوی پس از خراب کردن یک تک به تک تاریخی در بازی مهم ملوان - استقلال، راه نزول را در پیش گرفت.


پایان رافت
شبیه دایی!

به نوعی می توان گفت جالب ترین لقبی که در فوتبال ایران به یک بازیکن داده شده است، به پایان رافت مربوط می شود. مهاجم بلندقامت، فیزیکی و آستارایی سال های نه چندان دور پرسپولیس،هنگامی که خوش می درخشید، با لقب به یاد ماندنی «رافت علی دایی» تشویق می شد! جالب اینکه رافت نیز این شعار را بسیار دوست داشت و برای هوادارانی که او را به این لقب می خواندند، دست تکان می داد!


حامد کاویانپور
به خاطر شوت هایش

حامد کاویانپور، ستاره کم نظیری بود که به اندازه ظرفیت خود در فوتبال ایران ندرخشید. اوایل حضور این هافبک خوش استیل در پرسپولیس، به خاطر شوت های مهلک و نیز ته چهره خاصش، او راشبیه روبرتو کارلوس - مدافع چپ تکرارنشدنی رئال مادرید - می دانستند و باشعار «کارلوس کاویانپور» به تشویق او می پرداختند!


مازیار زارع
در جستجوی یک قایقران

همان طور که مردم آرژانتین برای یافتن ورژن دیگر و جدید مارادونا بی تابی می کنند، انزلی چی ها هم برای پیدا کردن یک سیروس قایقران تازه به آب و آتش می زنند و تا به حال آدم های زیادی این لقب را از مردم بندر دریافت کرده اند، اما شبیه ترین آنها به مرحوم قایقران، مازیار زارع بود که قبل ازپیوستن به پرسپولیس، کاپیتانی ملوان را هم تجربه کرد. او که شوت های مهیبی هم می زند به نام «مازیار قایقران» خوانده می شود.


پژمان نوری
موهایش!

پژمان نوری را شبیه پاول ندود می دانند و به این نام او را تشویق می کنند. انصافا هم نوع استیل و چهره نوری شباهت زیادی به هافبک دونده ودرگیر یوونتوس دارد. شباهت هر دو نفرهم البته به شوت های سرکش و خطرناکی است که می زنند. ضربه قهرآمیز پژمان به قعر دروازه بلاروس را که از یاد نبرده اید؟!


بهنام سراج
آقای دل پیرو

مهاجم آبادانی پرسپولیس، ازجمله بازیکنانی بود که در فوتبال ایران به حق خودش نرسید. او که در برهه ای عنوان ذخیره طلایی را از آن خود کرده بود، با فریاد «سراج دل پیرو» تشویق می شد.

کلمات کلیدی :

درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
.::شروع بایگانی::.
.::سلطان جنگل::.
.::گربه های ملوس::.
.::اربعـــین::.
.::سنــگ نــوردی::.
.::گلهای زیبا::.
.::کیکهای دکوری::.
.::عکسهـای هنـری::.
.::شیعــه و سـنی .::عید نوروز::.
.::فیـــلترشکن::.
.::هــوای ابــری::.
Nice Shots!
عکسهای با حال
گلهای سری اول
عکسهای طبیعت دیدن داره
اکبر عبدی رو تا حالا اینجوریا دیدی
معجزات قرآن کریم
والپیپرهای زیبا(1)
جوکها و اس ام اس سری (2)
جک ها و اس ام اس های سری(3)
جوکها و اس ام اس سری (4)
جوکها و اس ام اس سری (5)
جوکها و اس ام اس سری (6)
جوکها و اس ام اس های سری (7)
عکسهای ماشین(1)
عکسهای ماشین(2)
عکسهای ماشین(3)
عکسهای ماشین(4)
خواص ویتامین B12
40 راز رسیدن به آرامش
مدل لباس عروس
بوش همینطوریشم خوشگله
مدل لباس زنانه
عکسهای دانشکده هنر
Food Architecture
CNN Advertisements
new generation of furniture
اتصال به اینترنت از طریق گوشیهای سونی اریکسون
اگر میخواهید شوهر نمونه باشید.....
خانمها به 28 دلیل افتخار کنید
شرح حال انیشتین
شما درباره جبار باغچه بان چی میدونبد؟
خلق و خوی میرداماد
تروجان چیست؟
نقل قولهای به یاد ماندنی
باید اینطوری خوب صحبت کنیم
دریافت متن کامل هزلیات سعدی بدون سانسور
دلایل پیشرفت ژاپن (ما باید یاد بگیریم)
آموزش آرایش ویژه خانمهای متاهل
میوه و رازهای شخصیتی انسانها
گوشی موبایل جدید از نوع ایرانیش
نامه چارلی چاپلین به دخترش
آیا می دانید که .....؟
یک ایمیل از طرف خدا برای تو اومده
همه چیز درباره گارانتی های تلفن همراه
علائم عاشق شدن خانمها
علت بوی بد دهان و درمان آن اینجاست
خانمها چه خصوصیاتی را دوست دارند؟
ترفندهای جالب در ویندوزxp
10 حقیقت جالب درباره آلبرت انیشتین
دانلود آلبوم هوای تو از علیرضا افتخاری
تاریخچه ساندویچ
فلسفه و حکمت روزه
تا حالا وانت پراید دیدی؟؟؟
چگونه با دیگران ارتباط بیشتری داشته باشی
چگونه در طول روز شاد باشیم اما خسته نه
عروسک باربی
خواص چای
طرز تهیه پلوی شیرازی
بیوگرافی گلشیفته فراهانی
دانلود آهنگ چشمهای خیس من از محسن یگانه
طرز تهیه کیک گردو و دارچین
آموزش yahoo 360
بیوگرافی حمید لولایی
10 راز خوشبختی
پورتال چیست؟
سرگذشت پیانو در ایران
اگه از گردن درد مستاصل شدی بیا تو
درباره آفتاب پرست
عکسهایی از سریال امپراطور دریا
دانلود فال قهوه برای موبایل
بیوگرافی بهنوش بختیاری
تاریخچه عود
دانلود نقشه تهران برای موبایل
تا حالا از این موجودات دیدی؟
آئین همسرداری...
ویندوز ایکس پی فوت کرد.
پیش زمینه های زیبا ویژه ماشین برای دانلود
گوگل و لوگوی ویژه جام ملتهای اروپا
موزیک ویدئوی بسیار زیبای مصطفی یگانه به نام بابا مرد
دانلود فونتهای زیبای انگلیسی و فارسی و رینگتون موبایل
ثواب گریه بر امام حسین(ع)
تاریخچه پرچم ایران
تجلی عشق در قیام عاشورا
..:: رابطه دوستی با چایی خوردن ::..
.::پنج اصل مهم در استفاده از اینترنت::.
**ترفندهای مخصوص آشپزخانه منزل شما**
انداختن شکل با دست روی دیوار
بیوگرافی جومونگ و سوسانو
**همه چیز درباره بلوتوث**
اولین حلقه ازدواج را چه کسی به دست کرد؟

.:: عکس های جومونگ در ایران ::.
.::40 قانون عجیب دنیا::.
.::درباره Led سامسونگ ::.
D & G
تاریخچه چلوکباب در ایران
پاک کردن خالکوبی
<==پخش کلی و جزئی کفش و پوتین ایمنی==>
روشهای دوستی با امام زمان (عج)
10 نکته مفید برای نام گذاری فرزندان
LCD چیست ؟
.::شناخت انواع مو ::.
pageRank چیست؟
مایکروویو چیه...؟
معانی گلها
.::دانلود کتاب دیوان حافظ ::.
.::فعالیتهای مغز انسان::.
.:: اهمیت سفر... ::.
تمیز کردن کامپیوتر و تکنیکهای آن
xXxتغذیه صحیح در روزه داری xXx
.::القاب فوتبالیست های ایرانی ::.
.:: میوه هایی عجیب و غریب ::.
فقط مدپوشان بخونند
تاریخچه کفش و ارتباط آن با ...
اگه مشکل معده داری بیا اینجا ...
.:: علتهای فرو رفتن ناخن پا در گوشت ::.
اگر دهنت بوی سیر میده بیا اینجا...

علت سفیدی موهای سر انسان چیست؟
طرز تهیه سمبوسه رژیمی ( کم کالری )
.::علت سرطان زا بودن فست فودها::.
.::راه از بین بردن شوره سر::.
.:: یک رژیم غذایی مناسب افراد لاغر ::.
.:: طرز تهیه ذرت مکزیکی::.
.::عکسهای دوچرخه طلایی::.
.::طرز تهیه شیرینی باسلوق::.
.::فواید ماساژ درمانی پاها::.
.::اولین گلزن دربی پایتخت::.
.::موس تیتانیومی::.
.::دانلود آهنگ جدایی نادر از سیمین::.
.::طرز تهیه تیرامیسو ::.
.::طرز تهیه سبزه عید نوروز ::.
.::10 راز مواد غذایی نهفته در میوه ها ::.
.::برترین گوشیهای 2012 ::.
.::آلبوم جدید و زیبای عباس قادری ::.
.:: رابطه انگشتان دست با...::.
.::طرز تهیه اشترودل گوشت ::.
.::دانلود بازی Angry Birds Space::.
.::دانلود آهنگ جدید بهنام صفوی::.
.::تفاوت رنگ میوه ها ::.
.::شما یادتون میاد...؟؟؟ ::.
.:: ویژگیهای منحصر به فرد چـای::.
اینم از ترکها...
.::فولکس بیتل::.
.:: اندر حکایت حریم سلطان::.
.::+بهترین گوشی اندرویدی+ ::.
افراد عصبی بخونند...
بزرگترین توپ فوتبال جهان
.::علتهای شوره زدن سر::.
.:: اولین زن مدلینگ ایرانی::.
.::آخرین کلاه شرعی::.
.::13 داروی غذایی برای بیماران ::.
.:: مخصوص افراد لاغر::.
::درباره رنگ سال 2013::.
.::تاریخچه چهرشنبه سوری::.
.::تاریخچه شیشه خودرو::.
.::فیشینگ ::.
.::همه چیز درباره بینی::.
.::تاریخچه بستنی در ایران::.
نام محله های قدیمی تهرون
.::نخستین پمپ بنزین::.
.::معنای نام برخی کشورها::.
عرض
.::نمونه بارز کلاهبرداری ماهواره ای ::.
چگونه شنونده خوبی باشیم؟
نکاتی مفید از مدیران موفق
.::چیزهایی که نباید::.
.::فرق بین از کجا تا به کجا::.
.::شــــتـــــرمـــــــرغ::.
.::نامهای قدیمی محلات تهرون::.
.::رندترین پلاک ایرانی::.
::بیوگرافی محسن تنابنده::.
.::فواید و خواص دارویی گیاه بامبو ::.
لینک‌های روزانه
پوندها
خورشید تابنده عشق
...تـــــــــــــــــــــــــــــا خــــــــــــــــــــــــــدا
همراهبا چهارده معصوم (علیهم السلام) ویاران
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
عشق است زنده یاد ناصر خان حجازی و استقلال
دارالقران الکریم جرقویه علیا
کلبه تنهایی
دست خط ...
فرهنگی هنری و عامیانه
###@جزین@###
محفل آشنایان((IMAN))
قلمدون
آسمون آبی چهاربرج
لباس شخصی
حرفهای خودمونی
فتوبلاگ حسین کارگر
خدمات فرهنگی و کامپیوتری قائم رایانه
بانوی دشت رویا
فریاد بی صدا
شین مثل شعور
جوان ایرانی
فانوس عشق
جوانمردى
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
♥هر شب چو ماهتاب به بالین من بتاب♥
EMOZIONANTE
شوروشعور عشق
نظرمن
در انتظار آفتاب
ادبیات و فرهنگ
به سوی فردا
همنشین
پژواک
ترانه های دیگر
رایان چوب
بی نشانه
ermia............
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
هشتمین ستاره
کشکول
بــــــــــــــهــــــــــــار
دلنوشته های قاصدک
وبلاگ آموزش آرایشگری
داروخانه دکتر سلیمی
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
ندای دریا
ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد
مریم و مطهره
گل باغ آشنایی
ماییم و نوای بی نوایی
انتظار
دل نوشته ها
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
اسیرعشق
-««««(((نظرعشق)))»»»»-
..:.:.سانازیا..:.:.
* سجاده ی عشق *
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرچشمه همه فضـایـل مهــدی(ع) است
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
+O
من وآینده من
دنیای عکس و اطلاعات
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
یــــــــــــــــاســــــــــــــــــــمـــــــنــــ
پاتوقی برای ایرونی ها
~>+ حبـــــــــــــــاب خیــــــــــــــــال +<~
محمد جهانی
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
بچه شیعه
پناه خیال
کلبه عاشقان
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
امامزاده میر عبداله بزناباد
لنگه کفش
جلال حاتمی - حسابداری و حسابرسی
قرآن
ستارگان دوکوهه
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
روش های درمان در طب سنتی2
ختم روزانه قرآن ویژه ماه مبارک رمضان
دل نوشته های علمی پژوهشی تجربی
** love sister **
صراط مستقیم
سکوت ابدی
من بی تو باز هم منم ...
دل نوشته های یک دختر شهید
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
عاشق آسمونی
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
خلوت شب
ضیافت
.:: بوستان نماز ::.
....افسون زمانه
شقایقهای کالپوش
❄ کــــــــلبه ← اف1 ❄
گیاه پزشکی 92
BABAK 1992
*تنهایی من*
وبلاگ شخصی حامد ذوالفقاری
مقبلی جیرفتی
هفت خط
وبلاگ روستای فریازان ...تویسرکان...همدان faryazan
ساعت یک و نیم آن روز
شجره طیبه صالحین ،حلقه ریحانه
خلوت من
تسنیم عشق
دانشگاه آزاد دزفول
خیابون موسیقی
•^v^–[نمونه ها]–^v^•
امل کوچولو
نیمکت آخر
وبلاگی برای تمام دوستان
ترانه های دلتنگی
تنهایی......!!!!!!
مرد تنهای شب
دختر بهار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
دین و جامعه
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
قهرمان من
اطلاعات عمومی
وبسایت رسمی مهندس امیر مرتضی سعیدی ایلخچی
ستاره
لیلای بی مجنون
بهترین آرزو هایم تقدیم تو باد.
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
پروانگی
تنهای93
آوای روستا
ایوون رویا
نگاهی نو به مشاوره
هستی تنهاااااا.....
عاشقانه ها
سارا احمدی
اندیشه برتر
روضةالامیر
عیسی طلبه مشهدی
یه دلتنگی-یه دلنوشته-یه عکس-یه عاشق
طب سنتی@
ققنوس...
بچه های اوتیسم استان خوزستان --- khozestan Autism childern
آسمون ریسمونای دل
آیا عشق به همین معنی است؟
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
ashegh
مقاله،پایان نامه،پرو‍ژه،کتاب الکترونیک،تحقیق،جزوه،نمونه سوال و..
شاید منتظر
جهاد ادامه دارد...
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
88783
رویای شبانه
پرپر
هر چی بخوای
برادرم ... جایت همیشه سبز ...
پیامنمای جامع
یک جزیره
مهاجران
اردبیل بهشتی پنهان
بادصبا
سر فراز باشی میهن من
راز رسیدن به شادی و سلامتی
معارف _ ادبیات
یاربسیجی
پوست مو زیبایی zibaroo زیبارویان پارسی
خانه نو
انقلاب بحرین
اینجا شب نیست
فرق بین عشق و دوست داشتن
دل نوشته
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد

روزی روزگاری
upturn یعنی تغییر مطلوب
گل نرجس
تاراج عشق
دلـتنگـ هشـیگـــــــــی
تبسمـــــــــــــــی به ناچار
ماتاآخرایستاده ایم
وب سایت روستای چشام (Chesham.ir)
روستای چشام
مرتضی کبیری منش
ir-software
گیسو کمند
نرگس 1
حق وباطل تیغی دولبه
کارشناس مدیریت دولتی
شهادت به روز
کاسل
$$دوست$$
tabasom
منتظر مفرد مذکر غایب
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
شیخا
nazbano
مند خورموج(خلتک)
داریوش آریا
سالار
ارمغان تنهایی
تودنیای منی اما به دنیا اعتمادی نیست
کارمزد نیوز
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
غزلستان عاشقی
ردِ پای خط خطی های من
منطقه آزاد
احمد چاله پی
غریبه
وبلاگ امام زمان (عج)
علی پیشتاز
فرشته پاک دل
سیاوش پورارمزد
هه هه هه.....
همسردوم
● رایحه ●
عشق بی هدف... ! دیوانگی - عشق واقعی... ! دریافتنی
ابـــــــــــرار
یادداشتهای فانوس
علمدارمظلوم
کوثر ولایت
کوهستان دیار عالمان
کد تقلب و ترینر بازی ها
لذت فراق ... امید وصال
پایگاه مرجع شهیدان باکری
ستاره سهیل
مــــبــــلـــــــغ اسـلـــام
اندیشه های من
انسان جاری - یادداشت های یک طلبه
داستان های جذاب و خواندنی
گدایی ِ در ِ جانان به سلطنت مفروش
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
سراب
گــــــــــروه باستــــــــانشنــــاسی
عطر یاس
حقوق و قانون
چـــــــــوایـــــــــران نباشد تن من مـــــــــباد
آدمـــــــــ بــــــاطــــــــلــــه هــــــــــا
*bad boy*
خدایا،عاقلی مودبم فرما
خاطرات و دل نوشته های دو عاشق
چون میگذرد غمی نیست
غزل عشق
بازگشت نیما
پارسی نامه
نمکستان
واقعه
یاد دوستان به خیر....
علی اصغربامری
*×*عاشقانه ای برای تو*×*
اتفاق نو
سکوت خیس
طرح واژه
دنیای عکس های متحرک و انیمیشن
چوکــــــــــــــ بندری
آموزشی - مذهبی
جوجولی
خون شهدا
خداجونم
مقلدان علمدار
صدای عشق_بهترین وبلاگ اس ام اس و مطالب عاشقانه
پرستاری 91
رازهای موفقیت زندگی
تنهاتر از سکوت . . .
یاس دانلود
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
بچه های خدایی
شبیر
مرام و معرفت
خوش آمدید
فوتبال/اس ام اس/جمله ی افراد بزرگ/زندگی نامه
سوره777
درس های زندگی
تولید ورمی کمپوست//شرکت نوآوران جوان آوان پارس دزفول
هدهد
عاشقانه می گویم
MNK Blog
تربیتی
به یاد او
من.تو.خدا
بلوچستان
طب سنتی
انصار ولایت
شبستان
سربازی در مسیر
حرم الشهدا
دل شکسته
برو تا راحت شی
►▌ علوم و معارف اسلامی ▌ ◄
برادران شهید هاشمی
به‌دونه