اندکی صبر سحر نزدیک است تروجان چیست؟ - ►▌ رنگارنگ ▌ ◄
سفارش تبلیغ
سرور مجازی ‌هاست ایران
►▌ رنگارنگ ▌ ◄

 

تروجان هورس: هر نرم افزار مخرب که توی کامپیوتر قربانی یا victim یک سری خرابکاری انجام می ده رو تروجان می گن. حالا میخواد یه ویروس باشه یا مونیتورینگ یا کی لاگینگ یا پی اس و یا حتی روت کیت.
اسپای: به مجموعه ی نرم افزار مخربی می گن که برای جاسوسی به کار می رن. اسپای ها یا به صورت نرم افزار هایی توسط ادمین کامپیوتر تو کامپیوتر نصب می شن یا مثل کی لاگر و مونیتورینگ توسط هکر ساخته می شن و میرن تو کامپیوتر victim با به قول برو بچ CV.(قضیه اش مفصله)
مونیتورینگ: برای جاسوسی صفحه نمایش قربانی به کار می ره. دو نوع داره :
1. از اسکرین عکس می گیره و برای هکر می فرسته.
2. از اسکرین فیلمبرداری می کنه.( نه بابا!!!)
نرم افزار ساب 7 این کار رو انجام میده و یه نرم افزار ایرانی هم هست!!!( البته این قضیه بر میگرده به 300000000 سال پیش)
کی لاگینگ: توسط نر م افزارهایی معروف به کی لاگر انجام می شه و تمام کلید های زده شده توسط قربانی رو درو می کنه و برای هکر می فرسته.
پی اس: یا همون پسورد سندر که تعداد محدودی پسورد مثل پس یاهو مسنجر و دایل آپ رو برای سرور تحت کنترل هکر که اغلب همون ایمیل هکر هست می فرسته.
روت کیت: به تنهایی کاربرد نداره و می تونه کلیدهای رجیستری ، فایل های در حال اجرا ، فایلهای روی کامپیوتر و ... رو از دید آنتی ویروس ها ، آنتی اسپای ها و فایروال ها مخفی کنه.
پس خیلی مراقب باشین.سعی میکنم از هر کدوم از اینا یکی دو تا نرم افزار پیدا کنم وبرا دانلود بذارم. ضمنا از دوست خوبم مصطفی تشکر می کنم برا آپلود تمام این برنامه ها که تو وبلاگ گذاشتم.
ضمنا جدیدا نرم افزار های مخربی معروف به ransomware یا گروگان گیر تو اینترنت مد شده که من شدیدا 


نوشته شده در پنج شنبه 86/3/3ساعت 8:49 صبح توسط Mahdi Rahbarzare یادگاری ( ) |


Design By : Pichak